Fabrikant Reform interviewt de eigenaren van een gerenoveerde vakantiewoning in Denemarken, waar felgekleurde fronten voor de keuken zijn gebruikt. Wat waren hun wensen en waarom kozen ze voor deze kleuren?
Fotografie: Monica Grue Steffensen
Voor de keuken is gebruikt gemaakt van twee producten uit het Reform-assortiment: BASIS en MATCH van de Belgische ontwerper Muller van Severen. Er is gekozen voor overwegend witte kasten en een felgroen kookeiland.
Wat was de aanleiding voor dit keukenproject?
“Het zomerhuis is oorspronkelijk gebouwd in de late jaren 60 en onlangs gerenoveerd om te voldoen aan de functies en behoeften van ons gezin van vier. We hebben de kleine slaapkamers op het noorden gehouden en de rest getransformeerd tot één open ruimte met een transparante gevel, zodat we natuur constant kunnen zien.”
Hoe zag de bestaande ruimte eruit voor je nieuwe keuken?
“De positionering van de bestaande keuken en de nieuwe is nagenoeg gelijk. De vroege zonnestralen stromen door de kleine keukenraam en dat vonden we zo leuk aan de oude keuken. We hebben hetzelfde aantal keukenelementen behouden, omdat de verhoudingen passen bij de architectuur, ruimte en behoeften.”
Hoe heb je je behoefte aan functionaliteit verwerkt in je keukenplan?
“Alle functionele apparaten, zoals de oven, koelkast, kookplaat, spoelbak en vaatwasser zijn geplaatst in de BASIS-keuken. Deze is tegen de muur gebouwd, zodat we daar de watertoevoer en elektriciteit konden installeren. Daarnaast hadden we veel opslagruimte nodig en daarom hebben we een kookeiland en extra vitrinekast laten plaatsen.”
Wat inspireerde je om te kiezen voor groene MATCH kasten en een witte BASIS? Hoe ben je tot de combinatie van deze materialen gekomen?
“Omdat we nu een grote open ruimte hebben en de keuken daar een prominente plaats in neemt, wilden we een functionele keuken die wel helemaal past in de architectuur van de woning. De BASIS-collectie is vrij klassiek en gaf ons de mogelijkheid om elke gewenste kleur uit te kiezen, zodat deze tint wit bij de rest van het interieur past. Naar onze mening is de 5 millimeter dikke rvs werkblad de beste die kunt kopen, want het is een zeer duurzaam materiaal dat ook nog eens voor een mooi contrast zorgt.
Daarnaast wilden we dat het keukeneiland echt een ‘centerpiece’ zou worden. Het is een vrijstaand element dat de ruimte verdeelt in zones. Daarom mocht het afwijken qua kleur en material. De MATCH-collectie is visueel aantrekkelijk en het materiaal dat hiervoor gebruikt wordt, is prettig om aan te raken. Daarom hebben we voor deze combinatie gekozen.”
Was opslagruimte een belangrijke factor bij het kiezen van uw ontwerp?
“Vanwege de kleine slaapkamers en open ruimte was dit zeer belangrijk. De opbergruimte in het zomerhuisje is zeer beperkt, dus het was belangrijk dit te integreren in de nieuwe keuken.”
Waren er nog andere wensen voor deze keuken?
“We brengen bijna elk weekend door in ons zomerhuis en de keuken is een belangrijk element in ons sociale leven. We mogen graag koken, dineren en etentjes organiseren voor vrienden. Daarom was het belangrijk dat je sociaal kunt zijn in de keuken.”