Berbel is bekroond met de prestigieuze PLUS X AWARD als ‘Beste merk van het jaar 2025’ in de categorie afzuigkappen. Dot is de de grootste innovatieprijs ter wereld voor technologie, sport en lifestyle.
PLUS X Award looft al bijna 25 jaar lang prijzen uit aan producten die goed presteren op zaken als design, duurzaamheid en innovatie.
De jury liet zich uit over waarom berbel de prijs heeft gewonnnen dit jaar: “De afzuigkappen van het merk zetten de standaard op het gebied van efficiëntie, duurzaamheid en esthetiek. Vooruitstrevende technologie en compromisloze kwaliteit maken van berbel terecht het ‘Beste merk van het jaar 2025’.”
Berbel-principe
Wat de afzuigkappen van berbel doen opvallen is de toepassing van het zogenoemde berbel-principe. Dankzij dit principe worden kookdampen en vetdeeltjes effectief afgezogen met centrifugale kracht. Het is efficiënt, stil en zónder vetfilter. Dit zorgt voor blijvend schone lucht in de keuken en maakt het reinigen van de afzuigkap bijzonder eenvoudig.
Andere zaken die de jury waren opgevallen zijn technologieën als de BackFlow-technologie die condensvorming tegengaat, en de EcoSwitch-functie, waarmee eenvoudig gewisseld kan worden tussen recirculatie- en luchtafvoerstand. Dit zijn technieken die niet alleen de werking van het apparaat verbeteren, maar die ook het gebruiksgemak voor de consument vergroten.
