De Italiaanse fabrikant van keukenapparatuur, Elica, heeft onlangs een belangrijke stap gezet in haar expansie binnen Europa. Robert de Graaf, voormalig eigenaar van aXiair en nu managing director Elica Nederland, vertelt meer over de strategie en ambities van het concern.

“De groeistrategie van de Italiaanse multinational richt zich op uitbreiding van het assortiment keukenapparatuur, marktnabijheid en gerichte marktondersteuning”, zo liet het hoofdkantoor onlangs weten in een officiële verklaring. Philippe Reverseau, commercieel directeur van Elica, benadrukt: “Nederland is een sleutelmarkt voor ons. We blijven investeren om onze klanten meer waarde te bieden.”
Robert de Graaf heeft een lange geschiedenis met Elica. “In 2004 begon ik met aXiair en had ik Elica al in mijn portefeuille. De nauwe samenwerking van toen maakt deze overname tot een logische stap. Als hoofd van Elica Nederland ben ik trots dat we nu direct onderdeel uitmaken van het concern.”
Volgens Robert is Nederland bij uitstek een belangrijke markt vanwege de innovatieve aard van de Nederlandse consument. “Nederlanders zijn early adopters: ze staan open voor vernieuwende producten en zijn bereid daarvoor te betalen. Dat sluit naadloos aan bij Elica, dat bekendstaat om zijn innovatieve oplossingen. Een perfect voorbeeld hiervan is de Lhov, de eerste kookplaat met geïntegreerde afzuiging en oven. Dit revolutionaire product is uniek in de markt en zal een belangrijk speerpunt worden voor ons.”
Recente investeringen
De Lhov is het product van de nieuwe bedrijfsstrategie van Elica. De fabrikanten heeft de afgelopen jaren fors geïnvesteerd in productontwikkeling voor het eigen merk. Het meest opvallende product dat hieruit is voorgekomen is de Lhov: een vijfpits inductiekookplaat met een krachtig geïntegreerd afzuigsysteem, gekoppeld aan een oven.
“De afzuiging kan naar keuze links, rechts of aan beide kanten worden ingeschakeld, afhankelijk van hoe intensief je kookt. Dit maakt dit apparaat niet alleen functioneel, maar ook bijzonder gebruiksvriendelijk,” legt Robert uit.
Daarnaast heeft Elica haar assortiment verder uitgebreid met inbouwovens en wijnklimaatkasten. Deze toevoegingen maken het aanbod compleet, waardoor Elica nu productsets kan bieden, met als bijkomend voordeel dat de garantieperiodes kunnen oplopen tot zeven jaar, aldus Robert.
“Doordat we geen distributeur meer zijn, maar een eigen Elica-kantoor, hebben we toegang tot een veel breder productassortiment. Dit stelt ons bovendien in staat om snellere levertijden te garanderen en nog beter in te spelen op specifieke klantvragen. We hebben zelfs een assortiment ontwikkeld dat specifiek is afgestemd op de Nederlandse markt,” voegt Robert de Graaf toe.
Onderscheidend vermogen
In de showroom in Haren kunnen keukenretailers en interieurontwerpers het uitgebreide assortiment van Elica ontdekken. Hier wordt duidelijk hoe je als keukenretailer of interieurarchitect kunt onderscheiden van de concurrentie.
“Natuurlijk leveren we ook de functioneel uitstekend werkende afzuigkappen en kookplaten met en zonder geïntegreerde afzuiging in een gunstige prijscategorie. Elica kan alles maken, levert voor menig concurrent, en dus kunnen wij dat aanbod ook zeker bieden.
Maar wie zich wil onderscheiden kan ook bij ons terecht, mede dankzij de grote investeringen die Elica onlangs heeft gedaan in haar eigen productontwikkeling”, besluit Robert. “Dit zijn producten waarbij keuken- en interieurontwerpers een belangrijke rol spelen. Dit, omdat zij het innovatieve keukenontwerpen kunnen maken waar deze producten in passen. Daar zit een belangrijk stuk toegevoegde waarde.”

