Keuken & Design

Waarom een publicatie in een magazine een goed idee is

Uit onderzoek van DPG Media en Panel Inzicht blijkt dat ruim één op de vijf Nederlanders zich extra laat inspireren tijdens oktober woonmaand. Media zijn daarbij een belangrijke inspiratiebron.

Sta jij wel eens in een woonmagazine met je keukens? Hoe belangrijk is dit eigenlijk? Wat zou een publicatie doen met je merk? DPG Media heeft hier onderzoek naar gedaan en constateert dat met name gezinnen met jonge kinderen zich enorm laten inspireren door magazines en andere media.

Vooral jonge mensen

Het gaat voornamelijk om mensen met kinderen in de leeftijdscategorie 0 tot 4 jaar. Zo’n 42% van de ondervraagden geeft aan dat ze wel eens iets hebben gekocht naar aanleiding van een publicatie.

Deze groep koopt over het algemeen ook het vaakst nieuwe meubels. Zo doet de helft dat minimaal één keer per jaar, terwijl het merendeel van de Nederlanders (67%) dat minder dan eens per jaar doet.

 

De prijs is belangrijk  

Belangrijke keuzecriteria bij de aankoop van een meubel zijn op de eerste plaats het prijskaartje, daarna de kwaliteit en op nummer drie het uiterlijk. Merkentrouw blijft daarbij nog steeds relatief laag met 24 procent. Daarbij komt dat bijna driekwart van de consumenten open staat voor nieuwe woonmerken.

Joost Prikker, salesmanager Home Deco bij DPG Media: “Door de hoge inflatie van dit moment en de verwachting dat deze voorlopig ook hoog blijft, zie je dat de prijs nog steeds een belangrijke rol speelt in de overweging. Merkentrouw is daarbij nog steeds relatief laag dus het blijft zaak om met de juiste aanbiedingen te komen die daar goed op inspelen. Denk hier goed over na in je communicatie. De consument staat open voor nieuwe merken en aanbiedingen.”

Prikker: “Hoewel veel Nederlanders in oktober woonmaand niet direct tot aankoop overgaan, doet een groot deel wel inspiratie op voor een latere aankoop. Als jij niet zichtbaar bent met jouw merk of product, dan kiest de consument voor een ander. Zorg dus dat je goed zichtbaar bent in deze periode.”

 

Exit mobile version