De Nederlandse fabrikant Pelgrim is de eerste in de keukenbranche die aankondigt volledig te stoppen met de productie van gaskookplaten en -fornuizen. Het bedrijf, dat in 1952 gasfornuizen op de markt bracht, gaat zich richten op elektrische kookplaten.

Met het oog op de energietransitie stopt Pelgrim volledig met de productie en verkoop van gaskookplaten. “Het gemak, de veiligheid en duurzaamheid zijn de belangrijkste redenen waarom ruim 95% van de mensen bij de aanschaf van een nieuwe kookplaat voor inductie kiest”, laat de fabrikant weten.
De laatste Pelgrim gastoestellen die nog op voorraad zijn bij keukenspeciaalzaken mogen nog worden verkocht. Consumenten met een gastoestel kunnen nog wel bij Pelgrim terecht voor vragen. Op de website van Pelgrim staan alleen nog de laatste modellen die mogelijk nog in de winkel te koop zijn.
Historie
Pelgrim werd in 1920 opgericht met de opening van de N.V. emailleerfabriek Neerlandia door de heren J.M.G. Oorsprong en B.J. Pelgrim. Na de vondst van aardgas werden in 1951 de eerste huizen in Nederland op aardgas aangesloten. Een jaar daarna startte Pelgrim met de productie van haar gasfornuizen en later ook gaskachels. In 2022 rolde de laatste Pelgrim gaskookplaat van de band.
